Osmo Effekt 3091 Stříbrný je transparentně barevný polomatný nátěr určeny pro tmavé druhy dřeva jako je například Dub kouřený. Povrch podlahy nebo nábytku je příjemný na dotek, má rovnoměrnou a harmonickou optiku a je založen na přírodních, obnovitelných rostlinných surovinách, jako je olej a vosk. Barevný olej je šetrný ke dřevu, s otevřenými póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Poskytuje nejodolnější a trvanlivou ochranu dřevěným podlahám a nábytku.

Jednoduché použití, bez základního nátěru a mezibroušení šetří čas a peníze. Tvrdý voskový olej barevný Osmo je šetrný ke dřevu, nechává otevřenými póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A - žádné skvrny od vody. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3). Pro bodové opravy není nutné broušení.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 30 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Podlahy 1, nábytek 2
Nářadí k aplikaci Stěrka, kartáč, váleček
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Barevné
Použití Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba schnutí 24 hodin
Hustota g/cm³ 0,90-0,95
Země původu Německo

Přiložené soubory

TL-TVO-barevny.pdf (336 kB)
Technický list

OSMO 3091 Effekt Stříbrný tvrdý voskový olej

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 688 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
OSMO 3091 Effekt Stříbrný tvrdý voskový olej 0,125l 10300070
0,125 litru
30 dnů 0 ks 688 Kč
OSMO 3091 Effekt Stříbrný tvrdý voskový olej 0,75l 10300071
0,75 litru
6 dnů 0 ks 2 075 Kč
OSMO 3091 Effekt Stříbrný tvrdý voskový olej 2,5l 10300072
2,5 litru
6 dnů 0 ks 6 286 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Dřeviny:

  • Vhodné:  Dub, Borovice, Smrk, Buk, Jasan, Modřín
  • Možné: Javor: naneste velmi tence a provést zkušební aplikaci před použitím.
  • Nedoporučují se: Cedr, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácie, Ipe, Americký - Evropský Ořech, Merbau, Eben, Wenge, Palisandr, U techto dřevin doporučujeme použít Osmo 1101 čistý vosk.
Příprava: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20 %). Osmo Tvrdý voskový olej Effekt je připraven k přímému použití, neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Staré mikroporézní nátěry očistěte, popřípadě slabě obruste, staré vrstvy barev a laků odstraňte (obroušením). Drobné praskliny, vrypy nebo dírky zatmelte Osmo tmelem na dřevo. Před aplikací nátěru pečlivě dřevěné plochy obruste. Nejdříve použijte hrubý smirkový papír a pro konečné dobroušení podlah nebo pracovních ploch použijte hrubost P120-150, pro nábytek P220-240. Před aplikací nátěru pečlivě z povrchu odstraňte brusný prach (kartáčem nebo vysavačem).
 
Aplikace: Pevným štětcem, válečkem z mikrovláken, popřípadě nanášecím kartáčem pro oleje nebo nanášecím rounem naneste ve směru vláken dřeva a pečlivě rozetřete. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání. Poté naneste druhou vrstvu nátěru stejným způsobem. Při renovaci olejovaných / voskovaných podlah zpravidla postačuje jeden nátěr na očištěnou a suchou plochu. Výsledný svrchní nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.
 
Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromátů).
 
Doba schnutí: Přibližně 24 hodin (za běžných klimatických podmínek: 23 °C/50 % relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a nebo vyšší, vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.
 
Upozornění: Pomocí suchého válečku z mikrovlákna je možno do třiceti minut po provedení nátěru zahladit případné stopy po štětci. Tvrdý voskový olej Barevný Natural chrání dřevo, aniž je vidět. Na tmavých - načervenalých dřevech vytváří lehce bělavý nádech. Doporučujeme provést zkušební nátěr. Na vnitřních plochách skříní a zásuvek naneste pomocí nanášecí houby maximálně jednu vrstvu.

Údržba: Víceúčelové čisticí prostředky, jako jsou prostředky na mytí nádobí a čisticí prostředky, jsou velmi škodlivé pro konečný povrch a nedoporučuje se je používat, protože může dojít ke změně barvy nebo znečištění. Je pravděpodobné, že jiné čisticí prostředky pro domácnost, jako je bělidlo, jedlá soda atd., způsobí silné zbarvení nebo znečištění.

Pravidelné čištění: Použijte lehce alkalický speciální čistič pro odstraňování organických a anorganických nečistot Osmo 8016 Wisch Fix.

Občasná údržba: Pro saténový lesk povrchu, které mírně otupil, obnovte pomocí Osmo 3029 vosková údržba a čistící prostředek. Tímto přípravkem také odstranítě černé rýhy od bot. Pokud má povrch ještě zachovlou barvu, ale je již snížena vodoodpudivost, použijte Osmo 3081 údržbový olej polomat. To je důležité zajistit, aby horní vrstva zůstala optimální - zejména na velmi frekventovaných oblastech, jako jsou vstupní dveře. Údžbový olej je tenčí než běžné tvrdé voskové oleje, takže lze použít více pravidelně bez přidání přílišného množství vosku a oleje.

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky