Elastické jednosložkové silanové lepidlo na parkety Chemos SPU-64 podle normy EN 281 a normy EN 14293. Žádné škodlivé vzájemné působení s těsnícími hmotami. Možnost použití na téměř všechny podklady bez nanesení základního nátěru. Zbytky lepidla je možné lehce odstranit. Bez obsahu rozpouštědel, bez povinnosti označení, bez obsahu vody. Lepidlo je odolné vůči stárnutí, elastické a tvarovatelné, vhodné i pro podlahy s podlahovým vytápěním. Velmi dobře se nanáší, má nízké emise, rychlé vytvoření pevnosti, neobsahuje vodu.

Spotřeba na m²:

1100 g  - špachtle 3
1350 g  - špachtle 4
1200 g  - špachtle 5

Vhodné pro podlahy:

  • lamelové parkety s vysokou hranou podle normy EN 14761 od tloušky16 mm
  • vlysová podlaha podle normy EN 13227 do 55 x 250 mm, min. tloušťka 10 mm
  • masivní podlahy
  • vícevrstvé parkety podle normy EN 13489
  • mozaiková vlysová podlaha podle normy EN 13488
  • vlysové parkety podle normy EN 13226

Parametry

Parametr Popis
Typ Lepidla
Lepit Dřevo
Barva Béžová
Balení 18 kg
Spotřeba 1 kg/m² špachtlí A3
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování cca 30 - 45 minut při 20 °C

Přiložené soubory

Lepidlo na parkety Chemos SPU-64.pdf (148 kB)
Technický list

Lepidlo na masivní podlahy Chemos SPU-64 18 kg

Katalogové číslo:
15420127048
Hmotnost:
18 kg
Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
5 423 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu: Podklad musí být rovný, trvale suchý, čistý, mírně drsný, savý, bez trhlin, pevný v tlaku a tahu. Nátěry, nesoudržné části, cementové mléko, mastnota a pod., musí být důkladně odstraněné. Mechanické opracování podkladu - obroušení nebo frézování, je potřebné vykonat na základě typu a stavu podkladu (přebroušení podkladu doporučujeme udělat vždy). Trhliny a mezery, kromě dilatačních spár nebo jiných konstrukcí podmíněných prvků, uzavřete pomocí zalévací pryskyřice a spojovacích prvků. Otvory a prohlubeniny je možné vyplnit opravným tmelem OT 101. Případné nerovnosti vyrovnejte vhodnou nivelační hmotou v tloušťce min. 2 mm. Betonové a cementové podklady v dobré kvalitě není potřeba ve většině případů penetrovat. Anhydritové podklady přebruste a vysajte prach. Staré nekvalitní podklady a pískový litý asfalt je třeba po přebroušení napenetrovat epoxidovou penetrací Chemos.

Zpracování: Lepidlo musí mít správnou pokojovou teplotu. Po otevření odstraňte ochrannou fólii i s případným zatvrdlým lepidlem na okraji. Pokud je potřebné, promíchejte. Naneste lepidlo špachtlí s příslušným zuby na podklad, přitom zabraňte nahromadění lepidla na jednom místě a ani nenanášejte tlusté vrstvy, to zabezpečíte pomocí rovnoměrného tahání zubové špachtle. Parkety položte v zadaném čase pro pokládku do lepidla, krátce zasuňte a pevně přitlačte. Zabraňte postříkání hran. Řiďte se pokyny výrobce parket pro pokládku. Dodržujte vzdálenost od stěn a pevných konstrukčních prvků min. 10 mm. Ihned po pokládce odstraňte z dilatací distanční klíny. Nejméně 24 hodin po položení po parketách nechoďte.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky