Nástěnné lamely Medio v teplém odstínu dubu, který dokonale zvýrazní interiér a stane se krásnou ozdobou každé místnosti. Nástěnné lamely Medio lze instalovat svisle i vodorovně a vytvořit tak originální nástěnné dekorace. Vertikální lamely dokonale vyplní prostor od podlahy ke stropu a vytvoří soudržnou a krásnou nástěnnou dekoraci. Panel je zdobený lamelami o šířce 26 mm umožňuje rychlou a minimálně poutavou proměnu interiéru. Lamely jsou vyrobeny z voděodolného a ekologického materiálu PolyForce, což umožňuje jejich instalaci na místa, kde mohou být vystaveny vlhkosti. Lamely mají ražený strukturovaný, laminovaný povrch, který je dokonale matný a díky synchronní struktuře jsou zvýrazněny všechny detaily pravého dřeva, jako suky a očka. Přírodní odstín dřeva je nejlepší způsob, jak interiér opticky prohřát.

Každé provedení lamely má vlastní ukončení - levé a pravé. Po vytvoření plného vzoru na stěně, který se skládá z několika lamel, dokončíme celou skladbu ukončovacími lištami. Lamely jsou vyráběny technologií pero-drážka. Díky tomu jsou spoje zcela neviditelné. Řada nástěnných lamel Medio může být doplněna LED profilem LLP1. Šířka nástěnných lamel Medio je 12 cm. Na 1 metr šířky stěny budete potřebovat přibližně 9 lamel.

Parametry

Parametr Popis
Provedení Voděodolné
Materiál Duropolymer
Výška mm 12
Šířka mm 121
Délka mm 2700
Barva Dub
Hustota kg/m³ 450
Voděodolnost Ano
Použití Interiér
Plocha m² 0,326
Lamela (šxv) 26x12
Řada Medio
Tolerance +/- 0,5%

Přiložené soubory

Lamelli_CZ.pdf (6,98 MB)
Stáhněte si katalog

Nástěnné lamely Medio Natural Oak 121*2700

Katalogové číslo:
L0205
Hmotnost:
1.38 kg
Objem:
3.92 l
Výrobce:
Mardom
Dostupnost: 14 dnů
Naše cena s DPH
616 Kč

Zadejte potřebné množství

ks nebo bm
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Levé ukončení lamely Medio Natural Oak
Levé ukončení lamely Medio Natural Oak
L0205L
Levé ukončení
14 dnů 0 ks 225 Kč
Pravé ukončení lamely Medio Natural Oak
Pravé ukončení lamely Medio Natural Oak
L0205R
Pravé ukončení
14 dnů 0 ks 212 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Mardom Decor je jednou z předních značek v oblasti dekorativního zdobení. Produkty, vyrobené z nejkvalitnějších voděodolných materiálů, nabízejí dokonalý vzhled po mnoho let. Široká nabídka designů, vytvořená ve spolupráci s renomovanými průmyslovými návrháři, splňuje všechny interiérové styly - od minimalismu a jednoduchých forem až po bohaté, klasické dekorace. Produkty Mardom Decor jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a byly oceněny v mnoha prestižních průmyslových soutěžích.

 

PolyForce je extrudovaný polymer s velmi vysokou odolností proti mechanickému poškození a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje speciální zušlechťovače, které zvyšují hustotu a odolnost lamel. Jedná se o plně voděodolný materiál - díky tomu lze nástěnné lamely instalovat do koupelen, kuchyní, kosmetických salonů, restaurací a všech místností vystavených vlhkosti, přímému kontaktu s vodou a častému čištění. Problém nástěnných lišt vyrobených z jiných materiálů (např. MDF) je v tom, že lamely se vlivem vlhkosti delaminují. Poté se vrchní vrstva nevzhledně odlepuje od jádra. Nástěnné lamely z PolyForce nebobtnají ani se nedeformují a zachovávají si svůj krásný vzhled po mnoho let. Náhodné rozlití nebo čištění podlahy mopem neovlivní estetiku lamely. Materiál je plně recyklovatelný. Výroba je založena na uzavřeném cyklu. Neobsahuje freony, azbest ani kyanidy. Faktor poškozování ozonové vrstvy: 0.

 

ScratchShield je technologie, která extrémně vytvdí nástěnné lamely a spočívá v maximálním zpevnění povrchu a jeho ochraně před poškozením. Díky použití speciálních polymerových tužidel a zvýšené rázové houževnatosti, vzrostla tvrdost lamely o 40%. Nástěnné lamely Mardom s technologií ScratchShield jsou nejtvrdšími polymerovými lamelami na trhu.

 


 

FAQ

 

 

Jsou nástěnné lamely Mardom těžké?

Dekorativní nástěnné lamely Mardom nabízejí výjimečnou odolnost a přitom zůstávají lehké, což výrazně usnadňuje jejich instalaci. Tato vlastnost nejen usnadňuje proces instalace, ale také umožňuje kreativní svobodu při navrhování interiéru. Tyto lamely lze aplikovat na stěny, stropy, nábytek nebo jako lišty mezi kuchyňské linky a pracovní desky. Jejich lehkost je zvláště výhodná pro projekty zahrnující různé výšky a větší dekorativní instalace, díky čemuž je proces rychlejší a pohodlnější.

Jak dokončit lamely na stranách?

Každá lamela i barva má vlastní ukončení - levé a pravé. Po vytvoření plného vzoru na stěně nebo stropě, který se skládá z několika spojených lamel, dokončíme celou konstrukci ukončovacími prvky.

Lze natírat bílé lamely?

Ano, doporučujeme natírat bílé lamely v jakýmkoliv odstínem a libovolnými barvami na vodní bázi (bez rozpouštědel). Vyplatí se použít omyvatelné barvy, protože jejich vlastnosti umožní opakované mokré mytí. Pro nanášení barev můžete použít váleček, houbičku, štětec nebo lakování stříkáním.

Mají lamely funkci tlumení hluku?

Ano, lamely mají blahodárný vliv na akustiku v interiéru. Díky své trojrozměrné podobě, mají  schopnost měnit šíření zvukových vln. To znamená, že se zvuk šíří různě po místnosti. 3D nástěnné lamely účinně ztiší hluk v místnosti a sníží ozvěnu. Lamely efektivně zlepšují celkovou akustiku interiéru, což je důležitá vlastnost, díky které je místnost tichá a pohodlná.

Jsou lamely voděodolné?

Ano, lamely jsou voděodolné, takže je lze instalovat do koupelen, kuchyní a místností s vysokou vlhkostí. V případě zatopení, přímý kontakt s vodou neovlivní. Lamely nereagují s vodou, nenabobtnají, nedelaminují se a nemění tvar ani vzhled.

Jsou lamely UV odolné?

Lamely Mardom jsou odolné vůči UV záření. To znamená, že skvěle fungují v místnostech s intenzivním slunečním zářením a jejich barva vlivem slunečního záření nebledne, nežloutne, zůstávají živé a nezakalené.

Jak dokončit lamely u podlahy?

Pro černé lamely doporučujeme použít černou soklovou lištu MD359B. Bílé lamely doporučujeme zakončit bílou lištou MD359 nebo jinou, jejíž hloubka je podobná hloubce lamely. Není však potřeba používat soklovou lištu, lamely mohou být instalováný až na podlahu, ale musíte počítat s tím, že úklid nebude tak jednoduchý.

Zvládnu si namontovat lamely sám?

Montáž lamel spočívá v nanesení montážního lepidla a jejich připevnění na stěnu. Nepotřebujete k tomu žádné specializované nástroje ani dovednosti. Řezání lamel lze provádět jak ruční pilou, tak elektrickou pilou. Pro zachování vysoké přesnosti doporučujeme používat ostrý kotouč s mnoha zuby.

Jak nalepit lamely na zeď?

Pro montáž lamel na čistou, hladkou, suchou a odmaštěnou stěnu doporučujeme montážní lepidlo Mardom Fix Pro. Je výbornou volbou pro nezkušené uživatele - jeho standardní doba tuhnutí je několik hodin, což umožňuje provádět drobné korekce při instalaci. Pro instalaci lamel na drsné, kluzké a obtížné povrchy doporučujeme rychleschnoucí hybridní lepidlo Mardom Max. Vyznačuje se vysokou přilnavostí a velmi krátkou dobou schnutí - pouhých 8 sekund. Toto lepidlo je určeno pro použití zkušenými montážníky, jelikož neumožňuje žádné korekce. Jedna kartuš lepidla vystačí na 4 lamely. Ani to nejlepší montážní lepidlo si nemusí poradit s připevněním na zaprášenou, vlhkou zeď. Lamely ponechte v místnosti, kde budou instalovány 24 hodin před montáží. Díky tomu se lamely aklimatizují a přizpůsobí pokojové teplotě.

Mohou být lamely instalovány venku?

Lamely jsou nástěnné dekorace určené k uspořádání interiérových prostor. Nedoporučujeme je instalovat venku.

Je dřevěný vzor na lamelách ze skutečného dřeva?

Ne, dřevěný vzor na lamelách je reliéfní laminace. Lamely mají speciální strukturovaný reliéfní povrch, podobný přírodnímu dřevu, díky kterému vzor dřeva dokonale ladí s černou drážkou v materiálu. Díky tomu lamely získávají jedinečnou dubovou strukturu.

 


 

Upozornění

Fotografie produktu se mohou lišit v závislosti na nastavení monitoru nebo zařízení a světelných podmínkách, především teplotě osvětlení. Fotografie zobrazují pouze vizuální znázornění výrobku. Doporučujeme si proto před nákupem zakoupit od nás vzorky. Vzorky představují výřez originálu, pomocí kterého se můžete přesvědčit o barvě a typu povrchu. Zejména u rustikálních dekorů upozorňujeme na to, že povrch může mít více barev a že vzor se v některých částech lamely nachází a v jiných se liší. Vzorky a fotografie jsou díky své limitované velikosti pouze ilustrativní a tedy nezávazné pro objednávky.

Lamely zakoupené v odlišných termínech se z důvodu různých výrobních šarží mohou lišit v zrnu, zbarvení, odstínu. Proto je důležité při objednávce nakupovat z jedné výrobní série pro celou vaši zakázku a nedělit si objednávky na dílčí.

Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky