Cementová samonivelační podlahová stěrka pro tloušťku vrstvy 0,5 - 20 mm v jedné pracovní operaci. Samovolně se roztékající podlahová hmota pro vyrovnávání podkladů, vhodná pro vyrovnávání podkladù v bytových a objektových prostorách s běžným zatížením. Vhodná pro podlahové topení a pod kolečkové židle. Pochůzná po cca 2 - 3 hodinách.

Vhodná na

  • betonové podklady
  • cementové potěry
  • staré podklady s pevně soudržnými zbytky lepidel
  • vytvoření rovných, savých ploch pro pokládku parket, kobercù, dlažby, PVC a jiných podlahovin

Přednosti

  • velmi dobrý rozliv a čerpatelnost
  • nulové pnutí
  • vynikající zpracovatelnost, rychle pochůzná
  • velmi tvrdá, po broušení velmi hladká
  • dobré pevnosti v tlaku a tahu za ohybu

Parametry

Parametr Popis
Typ Nivelace
Barva Šedá
Balení 25 kg
Spotřeba 1,5 kg na 1 m2 a na 1 mm tloušťky
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování cca 40 minut
Pevnost tlaku po 28 dnech > 30 Mpa
Pevnost v tahu za ohybu po 28 dnech > 8 MPa
Doba pochůznosti po cca 3 hodinách
Doba, po které je možné lepit po cca 48 hidinách
Množství záměsové vody 6 - 6,5 litrů na 25 kg směsi
Min. vrstva pod kolečkové židle 1 mm
Pro tloušťku vrstvy 0,5 - 20 mm

Přiložené soubory

Nivelacni hmota Chemos Standard 30 PP.pdf (377 kB)
Technický list

Nivelační hmota Chemos Standard 30

Katalogové číslo:
2546703404
Hmotnost:
25 kg
Výrobce:
Chemos
Maloobchodní cena:
545 Kč
Ušetříte:
21 Kč
Cena s DPH:
524 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu

Podklad musí být trvale suchý, pevný, čistý, zbavený prachu, odlupujících se částí a mastnoty, pevný v tlaku a tahu dle ČSN 74 4505. Podklad vždy přebrušte, aby se odstranily i slabě držící části podkladu. Betonový podklad musí být starý min. 28 dní. Zbytky starých vrstev lepidel a barev je nutné co nejvíce mechanicky odstranit špachtlí nebo broušením. Praskliny v podkladu vyspravit opravným tmelem. Větší trhliny prořezat bruskou, vyčistit, sešít ocelovými sponami a zalít epoxidem. Konstrukční dilatační spáry musí být zachovány i ve vrstvě nivelační hmoty. Staré dlažby, terazzo a pod. přebrousit bruskou s brusným papírem anebo diamantem. Odstraní se tak mastné vrstvy po ošetřujících přípravcích a po užívání podlahy. Podklad důkladně vysát průmyslovým vysavačem a napenetrovat vhodnou penetrací.

Zpracování

Do čisté nádoby nalít 6 litrů čisté studené vody. Obsah pytle (25 kg) vsypat za stálého míchání do vody. Míchat nízkootáčkovým míchadlem (500-700 ot./min.) minimálně 5 minut tak, aby se netvořily hrudky. Pak nechat chvíli odstát a nakonec ještě krátce promíchat. Zamíchanou homogenní hmotu vylít na napenetrovaný podklad a do požadované tloušťky rozetřít kovovým hladítkem nebo velkoplošnou stěrkou. Požadovanou tloušťku nanést v jedné pracovní operaci. Ihned po vylití provzdušnit hmotu jehličkovým válečkem, který napomáhá nivelizaci, odvzdušnění hmoty a dobrému spojování jednotlivých dávek. Případnou další vrstvu nanášet až po řádném vyschnutí, přebroušení a napenetrování předešlé vrstvy. Při vícevrstvém stěrkování třeba dbát na to, aby každá další vrstva nebyla tlustší než předchozí. Doba zpracování je cca 40 minut, pochozí po přibližně 3-4 hodinách, doba schnutí před pokládkou podlahových krytin je cca 48 hodin (platí při 20 °C, 55% rel. Vlhkosti vzduchu a tloušťka vrstvy do 3 mm). Při tloušťce vrstvy nad 3 mm každý další 1 mm schne cca 24 hodin.

Důležité

Nezpracovávat při teplotě podkladu a vzduchu pod +5 °C a relativní vlhkosti vzduchu nad 75%. Čerstvě vystěrkované plochy chránit před účinky slunce, tepla a průvanu. Při tloušťkách nad 5 mm použít dilatační okrajové pěnové pásky. Vysoké teploty prášku, vzduchu a vody výrazně ovlivňují rychlost hydratace, čímž se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto používejte výhradně co nejstudenější vodu. Podlahové topení musí být min. 24 hodin před vyléváním zcela vypnuto. Zapnout se může až po řádném vyschnutí nivelační hmoty a to postupně, zvyšováním teploty vody v oběhu o max. 5°C/24 hod. Nejlépe zpracovatelný při teplotě vzduchu 18 - 25°C , teplotě podlahy nad 15°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 65%. Nízké teploty, vysoká vlhkost vzduchu a velké tloušťky vrstvy prodlužují schnutí, vysoké teploty a nízká vlhkost vzduchu naopak schnutí skracuje.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok