Rychleschnoucí tmelící a penetrační hmota Chemos PT-12 na zpracování staré dřevěné podlahy, která se míchá s penetrací Chemos PE 204 koncentrát. Vytváří velmi elasticky podklad vhodný pod samonivelační vyrovnávací hmoty se speciálním určením pro vysoce elastické použití v interiérech. Pro tloušťku vrstvy do 1 mm. Dvousložková cemento-disperzní tmelící hmota s vysokou konečnou pružností. Slouží jako tmelící a zároveň jako penetrační vrstva při předúpravě starých parket, dřevěných záklopový podlah, dřevotřískových a OSB dřevěných podlah. Vytváří adhezní můstek pro následné operace. Chrání stávající podklad před záměsovou vodou nivelačních hmot.

Potřebné množství penetrace PE 204 - na 1,5 kg suché hmoty 2-3 litry.

Přednosti tmelící penetrace:

  • rychle tvrdnoucí hmota
  • pro staré dřevěné podlahy
  • velmi nízká spotřeba
  • bez obsahu rozpouštědel
  • bez pnutí
  • velmi pružný penetrační tmel
  • vynikající zpracovatelnost
  • výborná adheze
  • suchá už za tři hodiny pro další operace doporučujeme minimálně 12 hodin

Parametry

Parametr Popis
Typ Opravy podkladů
Vhodné pro Dřevo
Barva Modro šedá
Balení 1,5 kg
Měrná hmotnost 0,295 g/l
Spotřeba 60 - 130 g/m2 v závislosti na počtu, tloušťce a hloubce spár
Doba schnutí 60 minut
Vhodné pro podlahové topení Ano
Doba zpracování cca 20 - 30 min
Teplota při zpracování 5 °C až 25°C

Penetrační a tmelící hmota na dřevěné podlahy Chemos PT 12

Katalogové číslo:
15420127052
Hmotnost:
1.6 kg
Záruka:
6 měsíců
Výrobce:
Chemos
Cena s DPH:
163 Kč
Dostupnost:
Skladem
MNOŽSTVÍ:
1 ks
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Dvousložková cementem-disperzní tmelící hmota s vysokou konečnou pružností. Slouží jako tmelící a zároveň jako penetrační vrstva při předúpravě starých parket, dřevěných záklopových podlah, dřevotřískových a OSB dřevěných podlah. Kromě tmelení a penetrováním dřevěného podkladu vytváří na dřevě adhezní můstek pro zlepšení adheze následných vrstev. Vysoká elasticita a adheze hmoty Chemos PT 12 zabezpečuje pevné vytmelení staré dřevěné podlahoviny a vytvoření monolitické nenasákavé podlahy pro dokonalý efekt při vylévání samonivelačních hmot. Nelze ji považovat jako uzávěru proti vlhkosti a nelze ji použít k vyplnění dilatací původní dřevěné podlahy. Penetrace PT 12 zároveň nemůže být použita jako vrstvo-tvorná hmota nad 1 mm tloušťky.

Příprava podkladu
Podklad musí být suchý, čistý, bez separačních vrstev. U všech dřevěných podkladů je nutné přesné vícenásobné měření vlhkosti, aby nedošlo k uzavření ať už zbytkové nebo tlakové vlhkosti. Staré parkety a podklady je nutné před použitím Chemos PT12 proklepat na odhalení případných dutin, velmi důkladně přebrousit a přešroubovat zatloukacími šrouby. Přechodové prahy je nutné přebrousit spolu s okolním podkladem a v případě potřeby pomocí šroubů, resp. nastřelovacích drátků, přichytit armovací mřížku. Přebroušení parket má za úkol odstranit z dřeva separační prachovou vrstvu a olejované resp. lakované části kvůli zlepšení adheze. Dřevěnou podlahu je nutné připevnit sešroubováním s roštem resp. přeložit příčně OSB deskou. Při tomto typu podkladu je nutné důsledně identifikovat případné zdroje vlhkosti v podsypovém materiálu. Na prkna podlahy doporučujeme použít extra armovací mřížku s nejvyšší gramáží vloženou přímo do tmelící hmoty. Všechny podklady doporučujeme příčně prořezat bruskou za účelem zvětšení povrchu a tím i zvýšení adheze tmelící hmoty.

Doby schnutí

Doba schnutí je závislá na teplotě podkladu a vlhkosti vzduchu. Na přebroušení dřevěných podkladech je doba schnutí 2-4 hod. obvykle dostačující, na nesavých a před vyléváním nivelačních hmot je potřebných min 12 - 24 hodin.

Videa


Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok