Speciální samonivelační podlahová hmota na bázi cementu a zušlechujících přísad. Je určená na vytvoření otěruvzdorné, pevné a trvanlivé finální podlahové vrstvy vystavené vyššímu opotřebování. Používá se ve skladech, garážích a pod. Pro tloušťku 0,5 -20 mm v jedné pracovní operaci. Vhodná na betonové podklady, cementové potěry, anhydritové potěry, staré podklady s pevně přídržnými zbytky barev a lepidel, staré dlažby a jiné podklady. Vhodná pro interiér, oochůzná po cca 1 - 2 hodinách. Aby se zabránilo nasáknutí nečistot (soli ze zimní údržby silnic, případně olejů při opravách auta) doporučujeme aplikovat nátěr na hotovou podlahu.

Přednosti

  • velmi dobře strojově čerpatelná
  • rychlá a jednoduchá aplikace
  • vysoká odolnost vůči obrusu
  • rychle pochůzná
  • samonivelační schopnost

Parametry

Parametr Popis
Typ Nivelace
Barva Šedá
Balení 25 kg
Spotřeba 1,5 kg na 1 m2 a na 1 mm tloušťky
Doba zpracování cca 30 minut
Pevnost tlaku po 28 dnech > 35 Mpa
Pevnost v tahu za ohybu po 28 dnech > 10 MPa
Doba pochůznosti po cca 1 - 2 hodinách
Množství záměsové vody 6 l na 25 kg směsi
Plné zatížení po 7 dnech

Přiložené soubory

Samonivelacni hmota Chemos Garaz.pdf (163 kB)
Technický list

Samonivelační hmota Chemos Garáž

Katalogové číslo:
2546702404
Hmotnost:
25 kg
Výrobce:
Chemos
Maloobchodní cena:
741 Kč
Ušetříte:
28 Kč
Cena s DPH:
713 Kč
Dostupnost:
6 dnů
ks

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Příprava podkladu

Podklad musí být suchý, pevný, čistý, zbavený prachu, odlupujících se částí a mastnoty. Nesoudržné a drobivé vrstvy podkladu odbrousit, odfrézovat nebo otryskat. Zbytky starých vrstev lepidel a barev je nutné co nejvíce mechanicky odstranit špachtlí nebo broušením. Spáry a menší trhliny v podkladu spravit opravným betonem. Větší trhliny vyčistit, prořezat, sešít ocelovými sponami a zalít epoxidem. Dilatační spáry uzavřít elastickým akrylátovým tmelem. Staré dlažby, teraso a pod. přebrousit bruskou s brusným papírem. Podklad důkladně vysát a napenetrovat.

Penetrování

Penetrace zabraňuje vsáknutí záměsové vody do podkladu. Váže povrchový jemný prach, redukuje savost podkladu, chrání na vlhkost citlivé podklady před záměsovou vodou z vyrovnávacích hmot. Penetrační nátěr musí mít dobrou adhezi k podkladu. Proto je nejvýhodnìjší vylévat stěrku aspoň 12 hodin po penetrování, kdy se dá jednoduše mechanicky (škrábnutím) přesvědčit, zda je soudržnost nátěru k podkladu dostatečná. Důsledná příprava podkladu a penetrace má rozhodující vliv na výslednou kvalitu a vzhled štěrky. Penetraci Chemos PE 406 naneste válečkem celoplošně na podklad. Dodržujte návod na použití penetrace.

Zpracování

Do čisté nádoby nalít 6 litrù studené, čisté vody. Obsah pytle (25 kg) vsypat za stálého míchání do vody. Míchat nízkootáčkovým míchadlem (500 - 700 ot./min.). minimálně 3 minuty tak, aby se netvořily hrudky. Potom nechat 2 minuty stát a nakonec ještě krátce promíchat. Zamíchanou homogenní hmotu vylít na napenetrovaný podklad a do požadované tloušky rozetřít kovovým hladítkem nebo velkoplošnou stěrkou. Požadovanou tloušku nanést v jedné pracovní operaci. Ihned po vylití provzdušnit hmotou jehličkovým válečkem, který napomáhá nivelaci a dobrému spojení jednotlivých dávek. Případnou další vrstvu nanášet minimálnì po 18 hodinách a napenetrování předešlé vrstvy. Při vícevrstvém stěrkování dbát, aby každá další vrstva nebyla tlustší než předešlá. Jednotlivé dávky vylévat v pásech po celé šířce plochy. U větších ploch a ručním zpracování je výhodnější vytvořit více pracovních skupin, aby byla vylévána celá šířka současně.

Důležité

Čerstvě vystěrkované plochy je nutné chránit proti příliš rychlému vyschnutí, které mùže být zpùsobeno např. přímým slunečním svitem, vysokou teplotou a prùvanem. Před lepením krytin musí být vystěrkovaná plocha plně proschlá. Při tloušce nad 5 mm použít dilatační okrajové pěnové pásky. Vysoké teploty výrazně ovlivňují rychlost hydratace, čím se zkracuje doba zpracovatelnosti, proto používejte výhradně co nejstudenější vodu. Nejlépe zpracovatelné při teplotě 18 - 25°C, teplota podlahy nad 15°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 75 %.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok