Tvrdý voskový olej transparentně barevný v černém odstínu na nábytek a podlahy je vodoodpudivý, odolný vůči nečistotám a odolný vůči provozu. Povrch je příjemný na dotek, má rovnoměrnou a harmonickou optiku a je založen na přírodních, obnovitelných rostlinných surovinách, jako je olej a vosk. Barevný olej je šetrný ke dřevu, s otevřenými póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Poskytuje nejodolnější a trvanlivou ochranu dřevěným podlahám a nábytku.

Jednoduché použití, bez základního nátěru a mezibroušení šetří čas a peníze. Tvrdý voskový olej barevný Osmo je šetrný ke dřevu, nechává otevřenými póry, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A - žádné skvrny od vody. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3). Pro bodové opravy není nutné broušení.

Parametry

Parametr Popis
Vydatnost m²/l 1 litr = 30 m² při 1 nátěru
Počet nátěrů Podlahy 1, nábytek 2
Nářadí k aplikaci Štětec, váleček
Typ Tvrdé voskové
Biocidy Neobsahuje
Báze Olejová
Provedení Barevné
Použití Interiér
Stupeň lesku Polomat
Doba schnutí 24 hod
Hustota g/cm³ 0,90-0,95
Země původu Německo

Přiložené soubory

TL_Osmo_TVO_barevny.pdf (131 kB)
Technický list

OSMO 3075 Černý tvrdý voskový olej

Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 1 096 Kč
Dostupnost:
Skladem

Zašleme vám vzorek s dopravou zdarma

60 Kč
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Osmo 3075 Černý tvrdý voskový olej 0,75l 10100317
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 096 Kč
Osmo 3075 Černý tvrdý voskový olej 2,5l 10100318
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 318 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

 

Dřeviny:

  • Vhodné:  Dub, Borovice, Smrk, Buk, Jasan, Olše, Douglaska, Jedle, Bříza, Modřín
  • Možné: Javor, Americký - Evropský Ořech: naneste velmi tence a provést zkušební aplikaci před použitím.
  • Nedoporučují se: Cedr, Iroko, Mahagon, Teak, Sapeli, Bambus, Akácie, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Palisandr, U techto dřevin doporučujeme použít Osmo 1101 čistý vosk.

Obsažené látky: Báze přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku, vosk carnauba a candelilla); parafíny, pigmenty kysličníku železitého a organické pigmenty, kysličník titaničitý - bílý pigment, sikativa (sušidla) a vodu odpuzující aditiva. Benzínová frakce (ropná), hydrogenovaná těžká; nízkovroucí hydrogenovaný benzín dearomatizovaný - (neobsahuje benzen). Tento výrobek splňuje dle směrnice EU (2004/42/EC) přípustný obsah VOC max. 500 g/l (kat. A/i (2010).

Příprava: Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 10 % vlhkost dřeva). Osmo Tvrdý voskový olej Barevný je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu vyplnit (Osmo Pastou na dřevo). Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem – konečné broušení pro podlahu P100-150, nábytek P220-240. Před aplikací oleje odstraňte z povrchu zametáním a vysáváním prach z broušení.

Zpracování:

  • Transparentně barevný: Pevným štětcem, válečkem z mikrovláken, popřípadě nanášecím kartáčem pro oleje nebo nanášecím rounem naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Nechte schnout za dobrého větrání. Pokud je požadována silnější intenzita barvy, postup opakujte (aplikujte maximalně 2 nátěry avšak pouze na nábytek. V případě podlah pouze 1 nátěr a po zaschnutí 1 nátěr Tvrdý voskový olej Original 3032 polomat nebo 3062 mat nebo 3065 ultra mat). Neaplikujte již žádný třetí nátěr.
  • Lehce barevný efekt moření: Během 20 minut po nanesení setřít hadříkem nebo bílým padem ve směru vláken dřeva. Nechte schnout za dobrého větrání. Konečný nátěr 1x Tvrdý voskový olej Original 3032, 3062, 3065.
  • Intenzivně barevný: K tomu doporučujeme Osmo Dekorační vosk.

Důležité: Na podlahu aplikovat Tvrdý voskový olej Barevný maximálně 1x. Po důkladném uschnutí se provede konečný 1 nátěr bezbarvým Osmo Tvrdým voskovým olejem. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Oblasti použití: Dřevěné a korkové podlahy, rovněž povrch nábytku ve vnitřních prostorách.

Doba schnutí: cca 24 hodin (při normálním klimatu, 23 °C/50 % rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Vydatnost: 1l stačí při 1 nátěru na cca. 30 m².

Upozornění: Oleje zesilují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). S nepoužitým, suchým válečkem z minerálních vláken lze případné stopy po štětci opravit během 30 minut po nánosu. U korkových povrchů je třeba na základě vysoké savosti dbát na zvláště tenký nátěr. Kromě toho je třeba počítat s delší dobou schnutí (min. 24 hodin). Na vnitřních plochách skříní a zásuvek naneste pomocí nanášecí houby maximálně jednu vrstvu.

Údržba: Víceúčelové čisticí prostředky, jako jsou prostředky na mytí nádobí a čisticí prostředky, jsou velmi škodlivé pro konečný povrch a nedoporučuje se je používat, protože může dojít ke změně barvy nebo znečištění. Je pravděpodobné, že jiné čisticí prostředky pro domácnost, jako je bělidlo, jedlá soda atd., způsobí silné zbarvení nebo znečištění.

Pravidelné čištění: Použijte lehce alkalický speciální čistič pro odstraňování organických a anorganických nečistot Osmo 8016 Wisch Fix.

Občasná údržba: Pro saténový lesk povrchu, které mírně otupil, obnovte pomocí Osmo 3029 vosková údržba a čistící prostředek. Tímto přípravkem také odstranítě černé rýhy od bot. Pokud má povrch ještě zachovlou barvu, ale je již snížena vodoodpudivost, použijte Osmo 3081 údržbový olej polomat. To je důležité zajistit, aby horní vrstva zůstala optimální - zejména na velmi frekventovaných oblastech, jako jsou vstupní dveře. Údžbový olej je tenčí než běžné tvrdé voskové oleje, takže lze použít více pravidelně bez přidání přílišného množství vosku a oleje.

 

Volba aplikace ovlivňuje konečný vzhled

 

Videa


Dotaz na prodavačepresmerovat_automaticky