Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Bílý transparent je ideální úprava povrchu pro silně zatěžované přírodní povrchy. Osmo Rapid je profesionální úprava povrchu pro všechny dřevěné podlahy jako prkna z masivního dřeva, selské vzory, parketové vzory a OSB desky. Vynikající také na korkové podlahy a, kvůli dobré schopnosti proniknout do materiálu, rovněž velmi dobré pro terakota a ostatní neglazované dlažby. Kratší doba zpracovatelnosti - 2 nátěry v 1 den.

Nátěr se snadno udržuje a vyznačuje výbornou odolností proti poškrábání a proti namáhání tlakem. Je odolný vodě a necitlivý na znečištění. Fleky se dají bez problémů odstraňovat. Silně zatěžovaná a poškozená místa se nechají vyčištěním a následným přetřením znovu bez problému renovovat-bez viditelných rozdílných odstínů.

Parametry

Parametr Popis
Typ Tvrdé voskové
Provedení Bezbarvé
Pro Interiér
Stupeň lesku Mat
Spotřeba 1 litr stačí na cca. 12 m2 při 2 nátěrech = ca. 20 m2 při 1 nátěru
Doba schnutí Min. 4-5 hod. Suché tak, že neulpívá prach za cca. 3 h. Korek min. 6-8 h.
Složení 50-60% pevné látky - slunečnicový olej, sojový olej, olej z bodláků - Carnaubaa Candelilla vosk, parafíny. 40-50% těkavé složky - odaromatizovaný lakový benzín (neobsahuje benzol)
Hustota g/cm³ 0,89
Konečné vytvrzení 2 - 3 týdny

Přiložené soubory

Osmo_3240.pdf (206 kB)
Technický list

Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Bílý transparent

Hmotnost:
0.805 kg
Výrobce:
Osmo
Cena s DPH:
od 1 015 Kč
Dostupnost:
6 dnů
Foto Katalog. číslo / Název Dostupnost Množství Cena s DPH Koupit kusů
Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Bílý transparent 0,75 l 15100512
0,75 litru
6 dnů 0 ks 1 015 Kč
Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Bílý transparent 2,5 l
15100513
2,5 litru
6 dnů 0 ks 3 084 Kč
Tvrdý voskový olej Osmo 3240 Rapid Bílý transparent 10 l
15100518
10 litru
6 dnů 0 ks 11 720 Kč

Doporučujeme přikoupit
Popis zboží

Tvrdý voskový olej překonává hodnoty odolnosti opotřebení některých druhů laků.

Oblast použití: Dřevěné podlahy pro vnitřní použití. Vhodné pro všechny druhy dřevin, také pro korek, Terracotta a jiné neglazované dlaždice, dále pro nábytek. Také se doporučuje i do vlhkých místností jako je kuchyně a koupelna. Velmi dobře se Osmo Polyx®-TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ Rapid rovněž hodí k úpravě nábytku (obzvláště stolní desky) a ostatní zatěžované dřevěné plochy ve vnitřních prostorách. Povrch je odolný vůči vínu, pivu, cola nápojům, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku, vodě atd.  dle DIN EN 12720 (dříve 68861-1C.) Rapid se nanáší mimořádně snadno. Stačí dva tenké nátěry (bez základního nátěru, přebroušení mezi nátěry dle přání). Má hustou konzistenici (tixotropní) a proto se snadno nanáší. Struktura a fládrování přírodního produktu dřevo jsou zvýrazněny. Další úprava podlahy není třeba. Povrsch však lze po důkladném uschnutí přeleštit elektrickým sacím leštičem nebo na trhu běžným leštícím strojem . Pokud je požadován vyšší stupeň lesku, natřít předem

Zpracování: Nanést štětcem z přírodních vláken nebo kartáčem s hustými vlákny, např. Osmo PLOCHÝ ŠTĚTEC 100 mm, kartáč k natírání podlah s násadou 230 mm nebo obvyklým strojem s kartáči. Osmo tvrdý voskový olej Rapid je hotový přímo k použití. Neředit. Dobře promíchat.

První nátěr štětcem nebo kartáčem nanést v tenké vrstvě a během 10 – 15 min. dobře a důkladně rozetřít. Nechat schnout 4-5 hodin. Zajistit dobré větrání.

Druhý nátěr lze nanést ve stejný den tak, jak je shora popsáno. Po nánosu konečného nátěru nechat přes noc dobře proschnout. Při nánosu strojem s kartáči dodržovat pokyny výrobce.

Diskuze


Zboží ještě nebylo okomentováno, buďte první.


Přidat reakci

Vaše jméno*
 
Váš e-mail*
   
Zasílat příspěvky na tento e-mail
Text komentáře*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položkyDotaz na prodavačepresmerovat_automaticky

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče.

Ok